RC0805FR-7W330RL
RC0805FR-7W330RL
Description:
HP0805 330R 1% 0,25W HIGHPOWER
Supplier:
YAGEO
Matchcode:
RC080330R1%
Rutronik No.:
WSR1956
25000
package:
Packaging:
REEL
Find Alternatives
- Resistor value
- 330 Ω
- Temp.coeff.
- 100 ppm
- Res.tolerance
- 1 %
- Power rating
- 0.25 W
- Technology
- THICKFILM
- Max.oper.temp.
- 155 °C
- Max.oper.volt.
- 150 V
- Spec.features
- HIGHPOWER
- Min.oper.temp.
- -55 °C