RC0805FR-13560RL
YAGEO
YAGEO RC0805FR-13560RL
image shown is a representation only
RC0805FR-13560RL
Description: RC0805 560R 1% 0,125W TK100 Supplier: YAGEO Matchcode: RC0805560R1% Rutronik No.: WRC46532 Unit Pack: 20000 MOQ: 20000 package: 0805 Packaging: REEL
Resistor value
560 Ω
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.125 W
Temp.coeff.
100 ppm
Max.oper.volt.
150 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C