PA1206FRF070R005L
YAGEO
YAGEO PA1206FRF070R005L
image shown is a representation only
PA1206FRF070R005L
Description: PA1206 0,005R 1% 0,25W TK100 Supplier: YAGEO Matchcode: RC12060,005R1% Rutronik No.: WPR5126 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: 1206 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
0.005 Ω
Temp.coeff.
100 ppm
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.25 W
Technology
THICKFILM
Automotive
AEC-Q(200)
Package
1206
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
170 °C