MFR-25FBF52-49R9
YAGEO
YAGEO MFR-25FBF52-49R9
image shown is a representation only
MFR-25FBF52-49R9
Description: MFR-25 49,9R 1% 0,25W TK100 Supplier: YAGEO Matchcode: MF020749,9R1% Rutronik No.: WLR3805 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 package: 0207 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
49.9 Ω
Package
0207
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.25 W
Temp.coeff.
100 ppm
Max.oper.volt.
250 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C
Packaging
BULK
RoHS Status
RoHS-conform
Automotive
AEC-Q(200)
Length
6.3 mm
Diameter
2.4 mm