MF0207FTE52-1M3
YAGEO
YAGEO MF0207FTE52-1M3
image shown is a representation only
MF0207FTE52-1M3
Description: MF0207 1,3M 1% 0,6W TK50 Supplier: YAGEO Matchcode: MF02071,3M1% Rutronik No.: WMF14175 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0207 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
1,3M Ω
Package
0207
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.6 W
Temp.coeff.
50 ppm
Max.oper.volt.
350 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C
Packaging
AMMOPACK
RoHS Status
RoHS-conform
Automotive
AEC-Q(200)
Length
6.3 mm
Diameter
2.4 mm