KNP7WSJT-91-47R
YAGEO
YAGEO KNP7WSJT-91-47R
image shown is a representation only
KNP7WSJT-91-47R
Description: KNP7WS 47R 5% 7W TK300 Supplier: YAGEO Matchcode: RWA7W47R5% Rutronik No.: WDR11828 Unit Pack: 250 MOQ: 2000 package: THT Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
47 Ω
Res.tolerance
5 %
Power rating
7 W
Temp.coeff.
300 ppm
Max.oper.volt.
400 V
Min.oper.temp.
-40 °C
Max.oper.temp.
200 °C
Length
24.5 mm
Width
8.2 mm
Height
8.2 mm