KNP1WSJR-52-100R
YAGEO
YAGEO KNP1WSJR-52-100R
image shown is a representation only
KNP1WSJR-52-100R
Description: KNP1WS 100R 5% 1W TK300 Supplier: YAGEO Matchcode: RWA1W100R5% Rutronik No.: WDR9893 Unit Pack: 2500 MOQ: 5000 package: THT Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
100 Ω
Res.tolerance
5 %
Power rating
1 W
Temp.coeff.
300 ppm
Max.oper.volt.
300 V
Min.oper.temp.
-40 °C
Max.oper.temp.
200 °C
Length
9 mm
Width
3.3 mm
Height
3.3 mm