KNP100FT-52-18R
YAGEO
YAGEO KNP100FT-52-18R
image shown is a representation only
KNP100FT-52-18R
Description: KNP100 18R 1% 1W TK300 Supplier: YAGEO Matchcode: RWA1W18R1% Rutronik No.: WDR10015 Unit Pack: 1000 MOQ: 5000 package: THT Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
18 Ω
Res.tolerance
1 %
Power rating
1 W
Temp.coeff.
300 ppm
Max.oper.volt.
400 V
Min.oper.temp.
-40 °C
Max.oper.temp.
200 °C
Length
11.5 mm
Width
4.6 mm
Height
4.6 mm