FMP100FTF52-1R
YAGEO
YAGEO FMP100FTF52-1R
image shown is a representation only
FMP100FTF52-1R
Description: FMP100 1R 1% 1W TK100 Supplier: YAGEO Matchcode: MF02071R1% Rutronik No.: WLR2204 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0207 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
1 Ω
Package
0207
Res.tolerance
1 %
Power rating
1 W
Temp.coeff.
100 ppm
Max.oper.volt.
350 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C
Packaging
AMMOPACK
RoHS Status
RoHS-conform
Automotive
NO
Length
6.3 mm
Diameter
2.4 mm