FKN2WSJT-52-33R
YAGEO
YAGEO FKN2WSJT-52-33R
image shown is a representation only
FKN2WSJT-52-33R
Description: FKN2WS 33R 5% 2W TK350 Supplier: YAGEO Matchcode: RWA2W33R5% Rutronik No.: WDR11332 Unit Pack: 1000 MOQ: 5000 package: THT Packaging: AMMOPACK
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
33 Ω
Res.tolerance
5 %
Power rating
2 W
Temp.coeff.
350 ppm
Min.oper.temp.
-40 °C
Max.oper.temp.
155 °C
Length
11.5 mm
Width
4.6 mm
Height
4.6 mm