CFR-50JT-52-6K8
CFR-50JT-52-6K8
Description:
CFR-50 6,8K 5% 0,5W
Supplier:
YAGEO
Matchcode:
CF03096,8K5%
Rutronik No.:
WKS6547
1000
package:
Packaging:
AMMOPACK
- Resistor value
- 6,8K Ω
- Package
- Res.tolerance
- 5 %
- Power rating
- 0.5 W
- Max.oper.volt.
- 350 V
- Min.oper.temp.
- -55 °C
- Max.oper.temp.
- 155 °C
- Packaging
- AMMOPACK
- RoHS Status
- RoHS-conform
- Automotive
- AEC-Q(200)
- Length
- 9 mm
- Diameter
- 3.3 mm