CFR-25JT-52-270K
YAGEO
YAGEO CFR-25JT-52-270K
image shown is a representation only
CFR-25JT-52-270K
Description: CFR-25 270K 5% 0,25W Supplier: YAGEO Matchcode: CF0207270K5% Rutronik No.: WKS5914 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0207 Packaging: AMMOPACK
Resistor value
270K Ω
Res.tolerance
5 %
Power rating
0.25 W
Max.oper.volt.
250 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C
Length
6.3 mm
Diameter
2.4 mm