CC1812JKNPOEBN680
YAGEO
YAGEO CC1812JKNPOEBN680
image shown is a representation only
CC1812JKNPOEBN680
Description: KC 68pF 1812 5% 3000V NP0 Supplier: YAGEO Matchcode: KC68P1812NP03K0J NORM Rutronik No.: KKH3178 Unit Pack: 1000 MOQ: 2000 package: 1812 Packaging: REEL BLI
Find Alternatives
C(N)
68p F
Case size
1812
Dielectric
NP0
V(N)
3000 V
Tolerance
5%
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
4.5 mm
Diameter/width
3.2 mm
Height
1.25 mm
Tape type
7 inch
Tape width
12 mm
Tape pitch
8 mm
Packaging
REEL BLI
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Package
1812
Style
CHIP
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Taiwan
Supplier Lead time
28 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
YAGEO
YAGEO CC1206JKNPOCBN680
CC1206JKNPOCBN680
Passive Components
  • KC 68pF 1206 5% 1000V NP0