CC1206JPX7R9BB333
YAGEO
YAGEO CC1206JPX7R9BB333
image shown is a representation only
CC1206JPX7R9BB333
Description: KC 33nF 1206 5% 50V X7R Supplier: YAGEO Matchcode: KC33N1206X7R050J NORM Rutronik No.: KKK28945 Unit Pack: 15000 MOQ: 15000 package: 1206 Packaging: REEL PAP
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
33n F
V(N)
50 V
Case size
1206
Tolerance
5%
Dielectric
X7R
Product status
PRODUCTION
Design / type
STANDARD
Purpose of use
COMMERCIAL
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Termination
NISN
Length
3.2 mm
Diameter/width
1.6 mm
Height
0.85 mm
Tape type
13 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL PAP
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Package
1206
Style
CHIP
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Taiwan
Supplier Lead time
20 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
YAGEO
YAGEO CC1206KRX7R0BB333
CC1206KRX7R0BB333
Passive Components
  • KC 33nF 1206 10% 100V X7R