CC1206FRNPO9BN152
YAGEO
YAGEO CC1206FRNPO9BN152
image shown is a representation only
CC1206FRNPO9BN152
Description: KC 1,5nF 1206 1% 50V NP0 Supplier: YAGEO Matchcode: KC1,5N1206NP0050F NORM Rutronik No.: KKK23886 Unit Pack: 4000 MOQ: 8000 package: 1206 Packaging: REEL PAP
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
1,5n F
V(N)
50 V
Case size
1206
Tolerance
1%
Dielectric
NP0
Product status
PRODUCTION
Design / type
STANDARD
Purpose of use
COMMERCIAL
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Termination
NISN
Length
3.2 mm
Diameter/width
1.6 mm
Height
0.6 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL PAP
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Package
1206
Style
CHIP
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
China
ABC-Code
C
Supplier Lead time
21 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
YAGEO
YAGEO CC1206KRX7RABB152
CC1206KRX7RABB152
Passive Components
  • KC 1,5nF 1206 10% 200V X7R