CC1206FPNPO9BN101
YAGEO
YAGEO CC1206FPNPO9BN101
image shown is a representation only
CC1206FPNPO9BN101
Description: KC 100pF 1206 1% 50V NP0 Supplier: YAGEO Matchcode: KC100P1206NP0050F NORM Rutronik No.: KKK27655 Unit Pack: 20000 MOQ: 20000 package: 1206 Packaging: REEL PAP
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
100p F
V(N)
50 V
Case size
1206
Tolerance
1%
Dielectric
NP0
Product status
PRODUCTION
Design / type
STANDARD
Purpose of use
COMMERCIAL
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Termination
NISN
Length
3.2 mm
Diameter/width
1.6 mm
Height
0.6 mm
Tape type
13 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL PAP
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Package
1206
Style
CHIP
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Taiwan
Supplier Lead time
21 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
KEMET a YAGEO company
KEMET C1206C101J1GAC7800
C1206C101J1GAC7800
Passive Components
  • KC 100pF 1206 5% 100V NP0