CC0805MFX5R5BB476
YAGEO
YAGEO CC0805MFX5R5BB476
image shown is a representation only
CC0805MFX5R5BB476
Description: KC 47µF 0805 20% 6,3V X5R Supplier: YAGEO Matchcode: KC47U0805X5R6,3M NORM Rutronik No.: KKH3105 Unit Pack: 10000 MOQ: 20000 package: 0805 Packaging: REEL BLI
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
47µ F
Case size
0805
Dielectric
X5R
V(N)
6.3 V
Tolerance
20%
Product status
PRODUCTION
Design / type
STANDARD
Purpose of use
COMMERCIAL
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+85 °C
Bendingstrength
1 mm
Termination
NISN
Length
2 mm
Diameter/width
1.25 mm
Height
1.25 mm
Tape type
13 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL BLI
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Package
0805
Style
CHIP
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Taiwan
Supplier Lead time
28 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
SAMWHA
SAMWHA CS2012X5R476M100NRE
CS2012X5R476M100NRE
Passive Components
  • KC 47µF 0805 20% 10V X5R