CC0805KRNPO0BN101
YAGEO
YAGEO CC0805KRNPO0BN101
image shown is a representation only
CC0805KRNPO0BN101
Description: KC 100pF 0805 10% 100V NP0 Supplier: YAGEO Matchcode: KC100P0805NP0100K NORM Rutronik No.: KKK27651 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: 0805 Packaging: REEL PAP
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
100p F
V(N)
100 V
Case size
0805
Tolerance
10%
Dielectric
NP0
Product status
PRODUCTION
Design / type
STANDARD
Purpose of use
COMMERCIAL
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Termination
NISN
Length
2 mm
Diameter/width
1.25 mm
Height
0.6 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm