CC0805KPX7R0BB331
YAGEO
YAGEO CC0805KPX7R0BB331
image shown is a representation only
CC0805KPX7R0BB331
Description: KC 330pF 0805 10% 100V X7R Supplier: YAGEO Matchcode: KC330P0805X7R100K NORM Rutronik No.: KKK28897 Unit Pack: 20000 MOQ: 60000 package: 0805 Packaging: REEL PAP
C(N)
330p F
V(N)
100 V
Tolerance
10%
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
2 mm
Diameter/width
1.25 mm
Height
0.6 mm
Tape type
13 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL PAP
Supplier Lead time
21 weeks
Prices
Alternatives
YAGEO
YAGEO CC0805JRNPO9BN331
CC0805JRNPO9BN331
Passive Components
  • KC 330pF 0805 5% 50V NP0