CC0805KKX7R6BB334
YAGEO
YAGEO CC0805KKX7R6BB334
image shown is a representation only
CC0805KKX7R6BB334
Description: KC 330nF 0805 10% 10V X7R Supplier: YAGEO Matchcode: KC330N0805X7R010K NORM Rutronik No.: KKK30247 Unit Pack: 3000 MOQ: 27000 package: 0805 Packaging: REEL BLI
C(N)
330n F
V(N)
10 V
Tolerance
10%
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
2 mm
Diameter/width
1.25 mm
Height
1.25 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL BLI
Supplier Lead time
24 weeks
Alternatives
SAMSUNG Electro-Mechanics
SAMSUNG EM CL21B334KOCNNNC
CL21B334KOCNNNC
Passive Components
  • KC 330nF 0805 10% 16V X7R
  • package: 0805
  • Packaging: REEL PAP
Topseller
YAGEO
YAGEO CC0805JKX7R7BB334
CC0805JKX7R7BB334
Passive Components
  • KC 330nF 0805 5% 16V X7R