CC0805KKX7R0BB224
YAGEO
YAGEO CC0805KKX7R0BB224
image shown is a representation only
CC0805KKX7R0BB224
Description: KC 220nF 0805 10% 100V X7R Supplier: YAGEO Matchcode: KC220N0805X7R100K NORM Rutronik No.: KKK25481 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: 0805 Packaging: REEL BLI
Find Alternatives Datasheet
C(N)
220n F
V(N)
100 V
Tolerance
10%
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
2 mm
Diameter/width
1.25 mm
Height
1.25 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL BLI
Taiwan
ABC-Code
C
Supplier Lead time
28 weeks
Prices
Alternatives
SAMSUNG Electro-Mechanics
SAMSUNG EM CL21B224KAFNNNG
CL21B224KAFNNNG
Passive Components
  • KC 220nF 0805 10% 25V X7R
  • package: 0805
  • Packaging: REEL BLI
Topseller
YAGEO
YAGEO CC0805JRX7R8BB224
CC0805JRX7R8BB224
Passive Components
  • KC 220nF 0805 5% 25V X7R