CC0805JRX7R9BB473
YAGEO
YAGEO CC0805JRX7R9BB473
image shown is a representation only
CC0805JRX7R9BB473
Description: KC 47nF 0805 5% 50V X7R Supplier: YAGEO Matchcode: KC47N0805X7R050J NORM Rutronik No.: KKK19001 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: 0805 Packaging: REEL PAP
Find Alternatives Datasheet
C(N)
47n F
V(N)
50 V
Tolerance
5%
Dielectric
X7R
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
2 mm
Diameter/width
1.25 mm
Height
0.85 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Country
China
Supplier Lead time
21 weeks
Prices
Alternatives
SAMSUNG Electro-Mechanics
SAMSUNG EM CL21B473KCFNNNE
CL21B473KCFNNNE
Passive Components
  • KC 47nF 0805 10% 100V X7R