CC0805JRNPOYBN331
YAGEO
YAGEO CC0805JRNPOYBN331
image shown is a representation only
CC0805JRNPOYBN331
Description: KC 330pF 0805 5% 250V NP0 Supplier: YAGEO Matchcode: KC330P0805NP0250J NORM Rutronik No.: KKK28894 Unit Pack: 4000 MOQ: 32000 package: 0805 Packaging: REEL PAP
Find Alternatives
C(N)
330p F
V(N)
250 V
Case size
0805
Tolerance
5%
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
2 mm
Diameter/width
1.25 mm
Height
0.85 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Package
0805
Country
Taiwan
YAGEO
YAGEO CC0805JRNPO9BN331
CC0805JRNPO9BN331
Passive Components
  • KC 330pF 0805 5% 50V NP0