CC0805JRNPOYBN330
YAGEO
YAGEO CC0805JRNPOYBN330
image shown is a representation only
CC0805JRNPOYBN330
Description: KC 33pF 0805 5% 250V NP0 Supplier: YAGEO Matchcode: KC33P0805NP0250J NORM Rutronik No.: KKK25866 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: 0805 Packaging: REEL PAP
Find Alternatives Datasheet
C(N)
33p F
V(N)
250 V
Tolerance
5%
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
2 mm
Diameter/width
1.25 mm
Height
0.6 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL PAP
Taiwan
ABC-Code
C
Supplier Lead time
21 weeks
Prices
Alternatives
YAGEO
YAGEO CC0805JRNPO9BN330
CC0805JRNPO9BN330
Passive Components
  • KC 33pF 0805 5% 50V NP0