CC0805JRNPOBBN331
YAGEO
YAGEO CC0805JRNPOBBN331
image shown is a representation only
CC0805JRNPOBBN331
Description: KC 330pF 0805 5% 500V NP0 Supplier: YAGEO Matchcode: KC330P0805NP0500J NORM Rutronik No.: KKH2921 Unit Pack: 4000 MOQ: 32000 package: 0805 Packaging: REEL PAP
C(N)
330p F
V(N)
500 V
Tolerance
5%
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
2 mm
Diameter/width
1.25 mm
Height
0.85 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL PAP
Supplier Lead time
20 weeks
Alternatives
VISHAY
VISHAY VJ1206Y331KXGTW1HV
VJ1206Y331KXGTW1HV
Passive Components
  • KC 330pF 1206 10% 1000V X7R