CC0805JPNPO9BN560
YAGEO
YAGEO CC0805JPNPO9BN560
image shown is a representation only
CC0805JPNPO9BN560
Description: KC 56pF 0805 5% 50V NP0 Supplier: YAGEO Matchcode: KC56P0805NP0050J NORM Rutronik No.: KKK29546 Unit Pack: 20000 MOQ: 60000 package: 0805 Packaging: REEL PAP
C(N)
56p F
V(N)
50 V
Tolerance
5%
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
2 mm
Diameter/width
1.25 mm
Height
0.6 mm
Tape type
13 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL PAP
Supplier Lead time
21 weeks
YAGEO
YAGEO CC0805JRNPO0BN560
CC0805JRNPO0BN560
Passive Components
  • KC 56pF 0805 5% 100V NP0
  • package: 0805
  • Packaging: REEL PAP
Topseller
YAGEO CC0805JRNPOABN560
CC0805JRNPOABN560
Passive Components
  • KC 56pF 0805 5% 200V NP0