CC0603JRX7R7BB334
YAGEO
YAGEO CC0603JRX7R7BB334
image shown is a representation only
CC0603JRX7R7BB334
Description: KC 330nF 0603 5% 16V X7R Supplier: YAGEO Matchcode: KC330N0603X7R016J NORM Rutronik No.: KKK24910 Unit Pack: 4000 MOQ: 32000 package: 0603 Packaging: REEL PAP
C(N)
330n F
V(N)
16 V
Tolerance
5%
Dielectric
X7R
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
1.6 mm
Diameter/width
0.8 mm
Height
0.8 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Taiwan
ABC-Code
C
Supplier Lead time
20 weeks
YAGEO
YAGEO CC0603KRX7R7BB334
CC0603KRX7R7BB334
Passive Components
  • KC 330nF 0603 10% 16V X7R