CC0603JRNPOYBN121
YAGEO
YAGEO CC0603JRNPOYBN121
image shown is a representation only
CC0603JRNPOYBN121
Description: KC 120pF 0603 5% 250V NP0 Supplier: YAGEO Matchcode: KC120P0603NP0250J NORM Rutronik No.: KKK27820 Unit Pack: 4000 MOQ: 40000 package: 0603 Packaging: REEL PAP
C(N)
120p F
V(N)
250 V
Tolerance
5%
Dielectric
NP0
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
1.6 mm
Diameter/width
0.8 mm
Height
0.8 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Country
Taiwan
Supplier Lead time
20 weeks
Alternatives
SAMSUNG Electro-Mechanics
SAMSUNG EM CL10C121JB8NNNC
CL10C121JB8NNNC
Passive Components
  • KC 120pF 0603 5% 50V NP0
  • package: 0603
  • Packaging: REEL PAP
Topseller
YAGEO
YAGEO CC0603FRNPO9BN121
CC0603FRNPO9BN121
Passive Components
  • KC 120pF 0603 1% 50V NP0