AC1210FR-0710RL
YAGEO
YAGEO AC1210FR-0710RL
image shown is a representation only
AC1210FR-0710RL
Description: AC1210 10R 1% 0,5W AUTOMO Supplier: YAGEO Matchcode: RC121010R1% Rutronik No.: WRC52153 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 1210 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
10 Ω
Package
1210
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.5 W
Temp.coeff.
200 ppm
Max.oper.volt.
200 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C