AC1206FR-073K57L
YAGEO
YAGEO AC1206FR-073K57L
image shown is a representation only
AC1206FR-073K57L
Description: AC1206 3,57K 1% 0,25W AUTOMO Supplier: YAGEO Matchcode: RC12063,57K1% Rutronik No.: WRC52301 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 1206 Packaging: REEL
Resistor value
3,57K Ω
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.25 W
Temp.coeff.
100 ppm
Max.oper.volt.
200 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C