AC0805FR-0711RL
YAGEO
YAGEO AC0805FR-0711RL
image shown is a representation only
AC0805FR-0711RL
Description: AC0805 11R 1% 0,125W AUTOMO Supplier: YAGEO Matchcode: RC080511R1% Rutronik No.: WRC57150 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0805 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
11 Ω
Package
0805
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.125 W
Temp.coeff.
100 ppm
Max.oper.volt.
150 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C