AC0603CRNPO9BN6R8
YAGEO
YAGEO AC0603CRNPO9BN6R8
image shown is a representation only
AC0603CRNPO9BN6R8
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
6,8p F
Case size
0603
Dielectric
NP0
V(N)
50 V
Tolerance
0,25pF
Product status
PRODUCTION
Design / type
STANDARD
Purpose of use
AUTOMOTIVE
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
3 mm
Termination
NISN
Length
1.6 mm
Diameter/width
0.8 mm
Height
0.8 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL PAP
Automotive
AEC-Q(200)
RoHS Status
RoHS-conform
Package
0603
Style
CHIP
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Taiwan
ABC-Code
C
Supplier Lead time
24 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
YAGEO
YAGEO AC0603BRNPO9BN6R8
AC0603BRNPO9BN6R8
Passive Components
  • KC 6,8pF 0603 0,1pF 50V NP0...
  • package: 0603
  • Packaging: REEL PAP
Topseller
MURATA
MURATA GCM1555C1H6R8BA16D
GCM1555C1H6R8BA16D
Passive Components
  • KC 6,8pF 0402 0,1pF 50V NP0...