AC0402JR-074K7L
YAGEO
YAGEO AC0402JR-074K7L
image shown is a representation only
AC0402JR-074K7L
Description: AC0402 4,7K 5% 0,063W AUTOMO Supplier: YAGEO Matchcode: RC04024,7K5% Rutronik No.: WRC57335 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 package: 0402 Packaging: REEL
Resistor value
4,7K Ω
Res.tolerance
5 %
Power rating
0.063 W
Temp.coeff.
100 ppm
Max.oper.volt.
50 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C