561KD14-FTR
YAGEO
YAGEO 561KD14-FTR
image shown is a representation only
561KD14-FTR
Description: VDR 14mm DC=460V CL=925V 125J Supplier: YAGEO Matchcode: VR350V14 Rutronik No.: WVDR3730 Unit Pack: 750 MOQ: 4500 package: 14mm Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Length
16.5 mm
U(AC)
350 V
U(DC)
460 V
U(CL)
925 V
Power rating
0.6 W
Max.current
4500 A
Energy
125 J
Packaging
REEL
Width
6.4 mm
Automotive
NO
Height
36 mm
Package
14mm