431KD20-FTR
YAGEO
YAGEO 431KD20-FTR
image shown is a representation only
431KD20-FTR
Description: VDR 20mm DC=350V CL=710V 190J Supplier: YAGEO Matchcode: VR275V20 Rutronik No.: WVDR3147 Unit Pack: 300 MOQ: 1500 package: 20mm Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Length
23 mm
U(AC)
275 V
U(DC)
350 V
U(CL)
710 V
Power rating
1 W
Max.current
6500 A
Energy
190 J
Max.oper.temp.
105 °C
Packaging
REEL
Width
7.5 mm
Min.oper.temp.
-40 °C
Automotive
NO
Height
41 mm
Package
20mm