330KD10-O
YAGEO
YAGEO 330KD10-O
image shown is a representation only
330KD10-O
Description: VDR 10mm DC=26V CL=65V 4J Supplier: YAGEO Matchcode: VR20V10 Rutronik No.: WVDR3731 Unit Pack: 500 MOQ: 4000 package: 10mm Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Length
12.5 mm
U(AC)
20 V
U(DC)
26 V
U(CL)
65 V
Power rating
0.05 W
Max.current
500 A
Energy
4 J
Max.oper.temp.
105 °C
Packaging
BULK
Width
5 mm
Min.oper.temp.
-40 °C
Automotive
NO
Height
32.5 mm
Package
10mm