2RP090L-8D1/B
YAGEO
YAGEO 2RP090L-8D1/B
image shown is a representation only
2RP090L-8D1/B
Description: Gas Discharge Tube 90V Supplier: YAGEO Matchcode: VG90V Rutronik No.: WVDR3827 Unit Pack: 1 MOQ: 1 package: 8mm Packaging: BULK
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Length
8 mm
U(DC)
90 V
Max.oper.temp.
85 °C
Packaging
BULK
Width
8 mm
Min.oper.temp.
-40 °C
Automotive
NO
Height
6 mm
Package
8mm