ZMY12-GS18
VISHAY
VISHAY ZMY12-GS18
image shown is a representation only
ZMY12-GS18
Description: Z-DIODE 1,0W 12V 5% MELF Supplier: VISHAY Matchcode: ZMY12 Rutronik No.: DZ7574 Unit Pack: 5000 MOQ: 10000 package: MELF Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
U(Z)
12 V
P(tot)
1 W
Tolerance
5 %
I(Z)
50 mA