WSLP1206R0200FEA
VISHAY
VISHAY WSLP1206R0200FEA
image shown is a representation only
WSLP1206R0200FEA
Description: LO1206 0,02R 1% 1W TK75 Supplier: VISHAY Matchcode: RC12060,02R1% Rutronik No.: WPR5159 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: 1206 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
0.02 Ω
Temp.coeff.
75 ppm
Res.tolerance
1 %
Power rating
1 W
Automotive
SEE DATAS.
Package
1206
Min.oper.temp.
-65 °C
Max.oper.temp.
170 °C