WR506170A1001G5100
VISHAY
WR506170A1001G5100
Description: WR5 1K 2% 3W TK200 Supplier: VISHAY Matchcode: MO06171K2% Rutronik No.: WLR3168 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 package: 0617 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
1K Ω
Package
0617
Res.tolerance
2 %
Power rating
3 W
Temp.coeff.
200 ppm
Max.oper.volt.
750 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
200 °C
Packaging
AMMOPACK
RoHS Status
RoHS-conform
Automotive
NO
Length
16.5 mm
Diameter
6 mm