WK202070A8200J2200
VISHAY
WK202070A8200J2200
Description: WK2 820R 5% 1W TK200 Supplier: VISHAY Matchcode: MO0207820R5% Rutronik No.: WMO3529 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 package: 0207 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
820 Ω
Package
0207
Res.tolerance
5 %
Power rating
1 W
Temp.coeff.
200 ppm
Max.oper.volt.
500 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
200 °C
Packaging
AMMOPACK
RoHS Status
RoHS-conform
Automotive
AEC-Q(200)
Length
6.5 mm
Diameter
2.5 mm