VS-30BQ060-M3/9AT
VISHAY
VISHAY VS-30BQ060-M3/9AT
image shown is a representation only
VS-30BQ060-M3/9AT
Description: SCHOTTKY-DIODE IR 60V 3A SMC Supplier: VISHAY Matchcode: VS-30BQ060-M3 Rutronik No.: DSKYS6010 Unit Pack: 3500 MOQ: 3500 package: SMC Packaging: REEL
V(RRM)
60 V
I(F)per diode
3 A
V(F)
0.52 V
T(j) max
150 °C
I(FSM)
1200 A
Automotive
NO
Package
SMC
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
REEL
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Italy
ABC-Code
B
Supplier Lead time
9 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
VISHAY
VISHAY SS36-E3/57T
SS36-E3/57T
Semiconductors
  • SCHOTTKY-DIODE 3A 60V SMC
  • package: SMC
  • Packaging: REEL
Topseller
DIOTEC
DIOTEC SK36
SK36
Semiconductors
  • SCHOTTKY DIODE 3A 60V SMC