VR25000005604JA500
VISHAY
VR25000005604JA500
Description: VR25 5,6M 5% 0,25W TK200 Supplier: VISHAY Matchcode: MG02075,6M5% Rutronik No.: WLR3103 Unit Pack: 5000 MOQ: 50000 package: 0207 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
5,6M Ω
Package
0207
Res.tolerance
5 %
Power rating
0.25 W
Temp.coeff.
200 ppm
Max.oper.volt.
1600 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C
Packaging
AMMOPACK
RoHS Status
RoHS-conform
Automotive
AEC-Q(200)
Length
6.5 mm
Diameter
2.5 mm