UMA02040G2492BA300
VISHAY
UMA02040G2492BA300
Description: MM0204 24,9K 0,1% 0,25W TK5 Supplier: VISHAY Matchcode: MM020424,9K0,1% Rutronik No.: WME8248 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: 0204 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resitor value
24,9K Ω
Package
0204
Res.tolerance
0.1 %
Power rating
0.25 W
Temp.coeff.
5 ppm
Max.oper.volt.
200 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
125 °C