TZMC8V2-GS18
VISHAY
VISHAY TZMC8V2-GS18
image shown is a representation only
TZMC8V2-GS18
Description: Z-DIODE 0,5W 8,2V 5% MINIMELF Supplier: VISHAY Matchcode: TZMC8V2 Rutronik No.: DZ7862 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 package: MINIMELF Packaging: REEL
U(Z)
8.2 V
P(tot)
0.5 W
Tolerance
5 %
I(Z)
5 mA
Country
China
VISHAY
VISHAY TZMC8V2-GS08
TZMC8V2-GS08
Semiconductors
  • Z-DIODE 0,5W 8,2V 5% MINIMELF
PANJIT
PANJIT BZT52-C8V2_R1_00001
BZT52-C8V2_R1_00001
Semiconductors
  • Z-DIODE 0,41W 8,2V 5% SOD123