TZMB6V2-GS08
VISHAY
VISHAY TZMB6V2-GS08
image shown is a representation only
TZMB6V2-GS08
Description: Z-DIODE 0,5W 6,2V 2% MINIMELF Supplier: VISHAY Matchcode: TZMB6V2 Rutronik No.: DZ7856 Unit Pack: 2500 MOQ: 2500 package: MINIMELF Packaging: REEL
U(Z)
6.2 V
P(tot)
0.5 W
Tolerance
2 %
I(Z)
5 mA
Country
Germany
VISHAY
VISHAY TZMC6V2-GS08
TZMC6V2-GS08
Semiconductors
  • Z-DIODE 0,5W 6,2V 5% MINIMELF
Topseller
VISHAY BZX884B6V2L-G3-08
BZX884B6V2L-G3-08
Semiconductors
  • Z-DIODE 0,3W 6,2V 2%...
  • package: DFN1006-2A
PANJIT
PANJIT BZT52-B6V2S_R1_00301
BZT52-B6V2S_R1_00301
  • Z-DIODE 0,2W SOD - 323
  • package: SOD-323
PANJIT
PANJIT MMSZ5234B_R1_00301
MMSZ5234B_R1_00301
  • Z-DIODE 0,5W SOD - 123
  • package: SOD-123
VISHAY ZMY6V2-GS18
ZMY6V2-GS18
  • Z-DIODE 1,0W 6,2V 5% MELF