T9Z472KT20
VISHAY
VISHAY T9Z472KT20
image shown is a representation only
T9Z472KT20
Description: T9Z 4,7K 10% LIN 0,5W Supplier: VISHAY Matchcode: TSTT4,7KSCE Rutronik No.: WER3076 Unit Pack: 50 MOQ: 50 package: THT Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
4,7K Ω
Res.tolerance
10 %
Power rating
0.5 W
Kind of adjust
SIDE
Turns
21
Length
9.7 mm
Width
9.7 mm
Height
5.2 mm
Install.pos.
VERTICAL
Max.oper.volt.
48.5 V
RoHS Status
RoHS-conform
Pitch width
2.54 mm
Temp.coeff.
100 ppm
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C
Pitch length
5 mm