T93YB103KT20
VISHAY
VISHAY T93YB103KT20
image shown is a representation only
T93YB103KT20
Description: T93YB 10K 10% LIN 0,5W Supplier: VISHAY Matchcode: TSTT10KTCE Rutronik No.: WSPT3081 Unit Pack: 500 MOQ: 500 package: THT Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
10K Ω
Res.tolerance
10 %
Power rating
0.5 W
Kind of adjust
TOP
Turns
23
Length
9.8 mm
Width
9.8 mm
Height
5 mm
Install.pos.
VERTICAL
Max.oper.volt.
250 V
RoHS Status
RoHS-conform
Pitch width
5.08 mm
Temp.coeff.
100 ppm
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C
Pitch length
2.54 mm