T93XB103KT20
VISHAY
VISHAY T93XB103KT20
image shown is a representation only
T93XB103KT20
Description: T93XB 10K 10% LIN 0,5W Supplier: VISHAY Matchcode: TSTT10KSCE Rutronik No.: WSPT3257 Unit Pack: 50 MOQ: 500 package: THT Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
10K Ω
Res.tolerance
10 %
Power rating
0.5 W
Kind of adjust
SIDE
Turns
23
Length
9.7 mm
Width
5 mm
Height
9.8 mm
Install.pos.
VERTICAL
Max.oper.volt.
250 V
RoHS Status
RoHS-conform
Pitch width
2.54 mm
Temp.coeff.
100 ppm
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
125 °C
Pitch length
5 mm