T73XX103KT20
VISHAY
VISHAY T73XX103KT20
image shown is a representation only
T73XX103KT20
Description: T73XX 10K 10% LIN 0,5W Supplier: VISHAY Matchcode: TSTT10KSCE Rutronik No.: WER2983 Unit Pack: 500 MOQ: 1000 package: THT Packaging: TUBE
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
10K Ω
Res.tolerance
10 %
Power rating
0.5 W
Kind of adjust
SIDE
Length
6.6 mm
Width
4.7 mm
Height
7 mm
Install.pos.
VERTICAL
Max.oper.volt.
300 V
RoHS Status
RoHS-conform
Temp.coeff.
100 ppm
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
125 °C